90 (212) 210 10 10

Dekanın Mesajı

Dekanın Mesajı

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında 5 bölüm, 292 öğrenci ile eğitime başlamış olan İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültemiz, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 28 bölüm ve 4508 öğrenci sayısına ulaşarak istikrarlı ve başarılı bir biçimde yoluna devam etmektedir. Ayrıca 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı itibarıyla mevcut bölümlere ek olarak İngilizce Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümleri açılmıştır.

Fakültemizin amacı adında saklı… Var olmamızın nedenlerini Üniversitemizin misyon ve vizyonuna uygun olarak bilimsel bir şekilde sizlere aktarmayı hedefliyoruz. Başarının temel taşları olan stratejik düşünce mantığını, risk alabilme sınırlarımızı, tecrübelerimizin ve başarısızlıklarımızın öğrenimlerini size aktarırken, çevrenize, kendinize duyarlı, topluma saygılı, okurken iş tecrübesi kazanan, dürüst ve çalışkan bir Türkiye Geleceği Yaratmayı görev edindik.

Öğrencilerine yakın, şeffaf, adil ve dinamik akademisyen kadromuz, eleştirilere açık bir yaklaşımla, engin tecrübelerini sizlere aktararak toplumun iftiharla anacağı Nişantaşı diplomasına en iyi şekilde ulaşacağınıza olan güvencim tamdır.

Fakültemiz öğrencilerinin, çift ana dal programı çerçevesinde bir lisans programına kayıtlıyken, gerekli koşulları sağladıklarında diğer bir uygun lisans programından da diploma alabilmelerine, yan dal programı çerçevesindeyse aynı fakülte içinde ilgili bölümlerden ders alarak alanlarındaki bilgilerini pekiştirmelerine imkân vermektedir.

Fakültemizde sadece bilimsel faaliyetlere değil sizlerin toplumdaki gelişimine katkı sağlayacak spor ve sanatsal faaliyetlere de önem verilmekte, Fakültemizde ve Üniversitemizde yer alan çeşitli öğrenci kulüpleri, müzik toplulukları ve araştırma merkezlerinin düzenlemiş oldukları etkinliklerle öğrencilerimizin yaratıcıklarını da ortaya çıkarabilecekleri farklı bir ortam sunulmaktadır.

Öğrencimize saygıyı saygınlığımızın temeli olarak görmekte ve bu doğrultuda yönetim değil, yönetişim anlayışı çerçevesinde birlikte yönetmekte, öğrencilerimize karşı hem öğrencilikleri süresince hem de mezuniyet sonrasında sorumluluklarımızı yerine getirmek adına gerekeni yapmaktayız.

Prof. Dr. Uğur Yozgat

Dekan Vekili

Apply Nişantaşı